Papa Françesku marton çiftin në bordin e avionit

schedule16:33 - 18 Janar, 2018

schedule 16:33 - 18 Janar, 2018

Një surprizë e bukur ajo gjatë fluturimit nga Santiago në Ikikue në Kili. Papa Françesku bashkoi në martesë dy asistentë fluturimi. Lajmi u konfirmua nga drejtori i Civilizimit Katolik, Atë Antonio Spadaro, i cili ka publikuar dhe një fotografi në profilin e tij në Facebook. Ai shkruan ndër të tjera se çifti kishte biseduar me Papën dhe i thanë se nuk ishin martuar në Kishë. Papa i pyeti nëse dëshironin të martoheshin menjëherë dhe pasi ata pranuan Papa Francesku vijoi me procedurën./abcnews.al