Paolo Maldini ka nënshkruar kontratë të re me Milanin

schedule23:33 - 30 Qershor, 2022

schedule 23:33 - 30 Qershor, 2022

Ish-lojtari legjendar i Milanit, Paolo Maldini, ka vendosur të qëndrojë në klub edhe për dy vite të tjera. Të premten mbrëma, kontrata e tij me kuqezinjtë skadoi dhe megjithatë marrëveshja e re u ra dakord rreth një orë e gjysmë para përfundimit të asaj të mëparshme.

“Të gjitha detajet janë zgjidhur, ne nënshkruam kontratën në momentin e fundit, por gjëja kryesore është që e bëmë atë”, u tha Maldini gazetarëve.

Paolo Maldini punon si drejtor zhvillimi që nga viti 2018 dhe një vit më vonë u bë drejtor teknik. Ai gjithashtu u bë një legjendë e kuqezinjve, duke kaluar të gjithë karrierën e tij në San Siro, ku luanin edhe babai dhe djali i tij. /abcnews.al/