Opozita do nisë protestat, Bushati: Basha nuk di çfarë flet

schedule20:01 - 16 Janar, 2019

schedule 20:01 - 16 Janar, 2019

Pas deklaratës së Bashës se do të udhëheqë protesta popullore, ka ardhur edhe reagimi nga ana e PS-së. Ka qenë sekretari i Grupit Parlamentar të PS Ervin Bushati, i cili është shprehur se protestat nuk janë të popullit por të opozitës.

“Kjo është një revotë opozitare dhe jo e popullit. Revoltë popullore është kur del populli. Opozita ka dy vjet që proteston. Kjo është një protestë që nuk e thotë populli. Rrevoltë popullore është atëherë kur vjen një deklaratë nga populli.  As Basha nuk e di se çfarë ka dashur të thotë me këtë që ka thënë”./abcnews.al