Operacioni “Tempulli”/ Në gjykatën e Fierit po vlerësohet masa e sigurisë për 4 të arrestuarit

schedule10:38 - 17 Shtator, 2023

schedule 10:38 - 17 Shtator, 2023

 

 

Si rezultat i superoperacionit “Tempulli” të shtrirë në disa qarqe të vendet dhe ku arrestuar 233 persona, 4 prej tyre në Fier.

Ditën e sotme në gjykatën e Fierit po mbahet seanca për vlerësimin e masës së sigurisë për katër të arrestuarit, Armando Smaka, Jaho Nuh, Odisea Veliudhe Franko Stolla.

Po ashtu kujtojmë që edhe gjykata e Vlorës është duke mbajtur seanca për vlerësimin e masës së sigurisë për 18 të arrestuar po gjatë këtij operacioni./abcnews.al