Operacion antidrogë në Itali, 52 arrestime

schedule08:38 - 22 Shtator, 2023

schedule 08:38 - 22 Shtator, 2023

Një operacion masiv është zhvilluar në Itali këtë të premte në kuadër të shkatërrimit të grupeve kriminale për shpërndarje droge.

Mediat vendase shkruajnë se janë ekzekutuar 52 urdhër arreste ndaj personave që dyshohet se janë të përfshirë në organizatën kriminale të tipit Ndrangheta. Të arrestuarit akuzohen për trafik të lëndëve narkotike dhe trafik armësh.

Ndër të tjera ato akuzohen për krimet e zhvatjes, grabitjes, marrjes së mallit të vjedhur, pastrimit të parave dhe regjistrimit fiktive të mallit, të rënduara me metoda mafioze./abcnews.al