OKB: Rreth 700 mijë qytetarë janë larguar nga Ukraina deri më tani

schedule10:47 - 2 Mars, 2022

schedule 10:47 - 2 Mars, 2022

Sipas një raporti të OKB-së, 677,243 refugjatë ukrainas janë larguar nga vendi, duke u strehuar në vendet fqinje, shkruan skynews

Por sa ukrainas janë larguar dhe ku po strehohen momentalisht?

Poloni – 377.400

Hungari- 89.561

Moldavi – 65.391

Sllovaki – 54.304

Rumani- 38.461

Bjellorusi – 329

Ndërkohë, Agjencia e OKB-së për Refugjatët tha se 51,797 persona janë larguar  në vende të tjera europiane.

/abcnews.al