“O Sude ku je?” Braçe ironizon programin e LSI-së për foshnjat

schedule10:31 - 27 Janar, 2021

schedule 10:31 - 27 Janar, 2021

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka reaguar nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook” për programin e LSI-së për zgjedhjet e 25 prillit.

Braçe ka ironizuar një prej pikave të programit që është edhe garancia për bebet që vijnë në jetë.

“Këtu nis sudellëku, magjia”, shkruan Braçe teksa shprehet: “Zonja më lart të ndan nga paratë e të gjithëve 1000 dollarë-as lekë e as euro, nuk ti jep por ti mban në një fond. E di sa? 25 vite! Pra, nuk ti jep për 25 vite me radhë por i mban ajo në një fond”.

Statusi:

JO, FARE!

I BEN PER 5 MINUTA, 5 DITE JANE SHUME!

Ja se si;

Ti vendos te kesh nje femije dhe per 9 muaj ai vjen ne jete.

Ketu nis SUDELLEKU, magjia;

Zonja me lart te ndan nga parate e te gjitheve 1000 DOLLARE-as leke e as euro, NUK TI JEP por ti mban ne nje fond.

E di sa? 25 VITE! Pra, NUK TI JEP per 25 vite me rradhe por i mban ajo ne nje fond.

Ne vitin e 25-te, nese djali apo vajza jote dhe vajza apo djali i nje tjetri, fiks ata qe ti dhe ai linden para 25 vitesh, vendosin dhe bejne nje femije, MAGJIA behet realitet dhe,

kjo me lart JU JEP 25 MIJE DOLLARE!!

PAS 25 VITESH DHE JO TY QE LINDE SOT, POR ATIJ QE DO LINDESH TI NESE AI DO LINDE NJE FEMIJE TJETER!

E kuptove?!

Prit se qenka llogaria gabim;

Jane dy per te bere nje femije, pra para 25 vitesh lindi nje djale e nje vajze qe pas 25 vitesh jane bashke dhe bejne nje femije dhe marrin 25 mije dollare njeri e 25 mije dollare tjetra!!!!!!

OOOOO SUUUUDEEEEEE KU JE?

Ja kjo eshte!

Fiks ne 5 minuta kjo behet realitet por zgjat 25 vite!

Dhe mos harroni, keta nuk paguanin as 5000 lekeshin per nje lindje e ju kishin borxh dhe bebeve!

Dite te mire!

/abcnews.al/