“Nxehen gjakrat”, stoli i Argjentinës dhe Holandës hyjnë në fushë

schedule21:53 - 9 Dhjetor, 2022

schedule 21:53 - 9 Dhjetor, 2022

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në minutën e 88-të të takimit mes Argjentinës dhe Holandës në Katar.

Shkak është bërë një ndërhyje e argjentinasve ndaj Ake, çka ka bërë që stoli i Holandës të futet menjëherë në fushë, për të protestuar.

Ka zgjatur vetëm disa sekonda përplasja mes dy skuadrave, pasi gjendja është qetësuar shpejt.