Nuk u gjet akordi me Barcelonën, Ter-Stegen sqaron gjithçka!

schedule22:01 - 2 Qershor, 2020

schedule 22:01 - 2 Qershor, 2020

NË mediat iberike, u publikua sot një lajm i bujshëm, ku raportohej se Ter-Stegen nuk kishte pranuar të rinovojë me Barcelonën. Por vetë gardiani gjerman, që konsiderohet si një ndër më të mirët në botë, ka sqaruar gjithçka. Sipas tij, bisedime ka pasur, por negociatat thjesht janë shtyrë për shkak të pandemisë Koronavirus.

“Nuk ka asnjë shans që unë të largohem nga Barcelona këtë verë. Agjenti im dhe klubi kanë pasur bisedime, por pandemia Koronavirus u fut në mes dhe nuk arritën të diskutonin për kontratën time.

Është një moment kur njerëzit po shqetësohen për jetët e tyre, kështu që vendosëm të shtynim negociatat. Unë ndihem mirë në Barcelonë, po ashtu dhe familja ime”, tha mes të tjerash gardiani gjerman për “Kicker”./abcnews.al