“Nuk ndihem keq për të”, Toni Kroos nuk tregon mëshirë për Hazard

schedule17:21 - 19 Mars, 2023

schedule 17:21 - 19 Mars, 2023

Eden Hazard ka kaluar një kohë katastrofike në Madrid që nga transferimi i tij rekord prej 100 milionë eurosh nga Chelsea, duke bërë vetëm 51 paraqitje në La Liga që nga ardhja e tij në 2019.

Belgu ka parë vetëm 98 minuta lojë në ligë këtë sezon dhe i është thënë se është i lirë të largohet nga klubi në verë.

Pavarësisht vështirësive të Hazard, Toni Kroos, të cilit i skadon kontrata në qershor, nuk tregoi mëshirë për belgun.

“Sigurisht që është një situatë e vështirë, por keqardhja është e pavend në futboll. Nuk më vjen keq për askënd në futboll”, tha Kroos për Eleven Sports.

“Është një situatë e ndërlikuar por në fund, secili është pjesërisht përgjegjës për situatën e tij. /G.D abcnews.al/

Burimi: Eleven Belgium