Nuk mposhti dot koronavirusin, ndërron jetë gazetarja e njohur amerikane

schedule08:20 - 31 Mars, 2020

schedule 08:20 - 31 Mars, 2020

Gazetarja dhe producentja e CBS-së, Maria Mercader ka ndërruar jetë në moshën 54-vjeçare.

Ndonëse luftoi për 20 vite me kancerin, ajo nuk mundi të mposhte dot koronavirusin dhe ndërroi jetë në një spital në New York.

Gazetarja shumë e njohur kishte ndjekur disa nga ngjarjet më të rëndësishme kombëtare dhe ndërkombëtare, si vdekja e princeshës Diana dhe atentatet e 11 shtatorit.

Që prej muajit shkurt, ajo kishte vendosur të bënte një periudhë pushim, pasi mjekët i kishin thënë se sëmundja nga e cila ajo vuante kishte përparuar.

Me sa duket pas infektinit me COVID-19, gjendja e saj shëndetësore është rënduar edhe më shumë dhe për fat të keq ndërroi jetë./abcnews.al