“Nuk më lanë kohë, presion i madh atje”, Jovic arsyeton largimin nga Madridi

schedule18:17 - 26 Janar, 2021

schedule 18:17 - 26 Janar, 2021

Eksperianca e Luka Jovic në Madrid nuk shkoi aspak në mënyrën e pritur dhe 63 milionë eurosh e shpenzuara nga Perez nuk u shpërblyen në asnjë moment nga sulmuesi serb.

Zidane e nxori jashtë planeve në këtë sezon dhe klubi vendosi ta kthejë të Eintracht, ku po bën shumë mirë dhe shënoi tre gola në tre ndeshjet e para.

 

Në një intervistë të dhënë së fundmi për mediet gjermane Jovic tregon arsyen përse nuk mundi ta tregojë veten në Madrid. Sipas tij, Zidane nuk i dha mundësinë e duhur për të treguar veten.

“Forma e dobët në Madrid? Mendoj e ka të bëjë me mundësinë e paktë që unë kisha për të luajtur. Nuk është asnjëherë e lehtë në një klub të tillë, ku stili i lojës është ndryshe dhe presioni është gjithmonë i madh.

 

Luka Jovic

Kjo është arsyeja pse vendimi më i mirë ishte të largohesha dhe të kthehesha këtu. Unë isha edhe i pafat. Dëmtimet më lanë shumë pas dhe nuk kalova mira as në jetën time personale. Isha me fat që u stërvita me lojtarët më të mirë në botë.

Nuk luajta shumë atje, por e konsideroj veten një futbollist më të mirë. Te Eintracht unë gjej vetën. Kam shënuar tre gola në tre ndeshje, një më shumë se gjatë gjithë karrierës sime në Madrid”, u shpreh Jovic. /abcnews.al