Nuk kanë fund “hallet” për Devollin, ndaj Teutës pa dy titullarë

schedule12:01 - 15 Shkurt, 2022

schedule 12:01 - 15 Shkurt, 2022

Dinamo po kalon një moment të “errët” në kampionat teksa në 4 ndeshjet e fundit ka arritur të marrë vetën 1 pikë ndaj Egnatias.

Këtë javë blutë e Bledar Devollit do të përballen me Teutën në “Elbasan Arena” dhe pas humbjes me Laçin do të kërkojnë që përballë durrsakëve të bëjnë kthesën, ndërsa tekniku gjirokastrit të shijojë edhe fitoren e parë në drejtim të Dinamos.

Trajneri Devolli, që dje pas ndeshjes ka marrë lajmin e keq, se duhet t’i bëjë llogaritë pa dy titullarë.

Mbrojtësi Indrit Prodani, u ndëshkua me të kuq për protesta ndaj arbitrit, si dhe mesfushori Lancinet Sidibe, ndërsa ky i fundit ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë dhe është i detyruar të mungojë në takimin e javës së 21-të.

Në këtë situatë, trajneri do të përdorë si alternativa për zëvendësimin lojtarët e munguar janë Ali Samake dhe Besir Demiri. /f.a/bcnews.al