“Nuk kam pasur lidhje me asnjë grua tjetër”, avokati zbulon dëshminë e Babis

schedule16:54 - 14 Nëntor, 2021

schedule 16:54 - 14 Nëntor, 2021

Avokati i Babis Anagnostopoulos, ka mohuar që klienti i tij të ketë pasur një lidhje jashtëmartesore. Alexandros Papaioannidis, i është përgjigjur gazetares Aggeliki Nikoloulit, pas zbulimeve të kësaj të fundit se Babis kishte lidhje me një grua tjetër.  “Ai as nuk e njeh gruan”, tha avokati mbrojtës i pilotit 32-vjeçr.

Avokati i vrasësit të Caroline iu referua përmes Mega-s çfarë tha Angeliki Nikolouli, duke thënë: “ Klienti im thotë se nuk ka pasur asnjë lidhje me asnjë grua as para dhe as gjatë ngjarjes. Në fakt, nuk ka dalë nga asnjë provë në dosje. Ai as nuk e njeh gruan. Ky është qëndrimi i klientit tim. Nëse nuk do të kishte ndodhur asgjë tjetër, nuk është diçka që ndikon drejtpërdrejt në veprën që po shqyrtojmë në këtë rast.”

Avokati i Anagnostopoulos vuri në dukje se nuk ka asnjë ndryshim në aktakuzën kryesore. Ai iu referua edhe raporteve që japin versione të ndryshme të krimit, duke thënë: “ Klienti im është ai që nëse do, do të përgënjeshtroj raportet. Përderisa ka prova që mund t’i japin diçka më shumë çështjes ose të rrëzojnë diçka, edhe nesër ato mund të dorëzohen për t’u vlerësuar ”.

Një muaj më parë bëri bujë deklarata e mikut të pilotit, i cili tha se ai kishte pasur një lidhje jashtëmartesore. Më pas erdhi një tjetër dëshmi tronditëse. Emisioni “Drita në tunel” dhe Angeliki Nikolouli zbuluan se Babis Anagnostopoulos dy javë para se të vriste Caroline i dërgoi një shënim ish të dashurës së tij duke i kërkuar ta takonte nga afër.

“Me Babis kam pasur vërtet një lidhje, e cila ka nisur në vitin 2015 dhe ka përfunduar në qershor të 2016. Ai ishte shumë i inatosur me mua sepse mendonte se do t’i jepja fund martesës për të qenë bashkë. Nuk e kisha menduar kurrë ta bëja këtë. Ishte sipërfaqësor, nga mënyra se si më afrohej me këmbënguljen e tij ”, tha gruaja. g.v/abcnews.al