Nuk ka fitues në 90 minutat e para, finalja Juventus-Inter në shtesa

schedule22:54 - 11 Maj, 2022

schedule 22:54 - 11 Maj, 2022

Gjatë 90-të minutave të para nuk ka patur fitues ndërmjet Juventus-Inter.

Sfida në kohën e rregullt ka mbaruar me rezultatin 2-2, ku duket qartë nga rezultati që është një sfidë spektakolare.

Të parët shënuan zikaltërit në minutën e shtatë me një super gol nga Barella duke e mbyllur kështu rezultatin e pjesës së parë.

Në pjesën e dytë Juventus tregohet më konkrete duke përmbysur shifrat me dy gola të shpejtë.

Alex Sandro dhe Vlahovic përmbysin rezultatin. Dukej gjithçka e mbyllur edhe pse Interi po rrezikonte shumë, kur nga fundi i kohës së rregullt zikaltërit fitojnë një penallti e cila ekzekutohet në mënyrë perfekte nga Calhanoglu.

Ndeshja shkon në shtesa./ h.ll/abcnews.al