Njihuni me shqiptaro-amerikanin të “fiksuar” pas sporteve ekstreme

schedule15:26 - 10 Prill, 2021

schedule 15:26 - 10 Prill, 2021

Jason Duka ka rrëfyer pasionin e tij për sportet ekstreme. Lindur dhe rritur në Jacksonville, Florida, 21 vjeçari ka treguar se babai ka qenë shtysa më e madhe dhe trajneri i tij, pasi është marrë me sportin e gjimnastikës.

Ai ka eksperimentuar me disa sporte, duke nisur nga gjimnastika dhe tashmë është angazhuar në longboard. “Kam bërë shumë lloje sportesh por e preferuara ime është gjimnastika. Pastaj longboard e bëj si një hob”, tha Jason.

Edhe pse ka zgjedhur të studiojë për arkitekturë, 21-vjeçari thotë se dëshiron ta mbajë lidhjen e fortë me sportin. “Longboardi është për dysheza, për shpejtësi ose mund të përdoret dhe për të lëvizur nëpër qytet.”, theksoi ai. /abcnews.al