Një udhëtim në Zadrimën e traditës dhe shijes – Nëpër Shqipëri

schedule17:30 - 18 Korrik, 2020

schedule 17:30 - 18 Korrik, 2020

“Nëpër Shqipëri” edhe këtë fundjavë ka qëndruar në një nga zonat më të pasura në trashëgimi, bukuri natyrore dhe shije, në Zadrimë.

Do të vizitojmë natyrën dhe do ju tregojmë disa prej produkteve më të shijshme të zonës , njërën prej të cilave do e gatuajmë me Shef Gjovalin Zekajn. Por nuk mund të mos ndaleshim për të vizituar kishën më të bukur e të veçantë të këtyre viseve, kishën e Shën Eufemisë e cila daton që në vitin 1343. /abcnews.al/