Një tjetër komedian u sulmua në skenë, Chris Rock nuk kursen ironinë ndaj Will Smith

schedule14:01 - 4 Maj, 2022

schedule 14:01 - 4 Maj, 2022

Chris Rock ka ironizuar Will Smith pasi komediani Dave Chappelle u sulmua në skenë në Los Angeles nga një spektator. Komedianët po performonin në Hollywood Bowl si pjesë e festivalit “Netflix is ​​a Joke’ kur një burrë vrapoi në skenë dhe sulmoi Chappelle-n.

Chris Rock doli në skenë pas këtij incidenti ndërsa tha: “A ishte Will Smith?”. Rock u godit me shuplakë nga aktori Smith në ceremoninë e çmimeve Oscar muajin e kaluar, pasi komediani bëri shaka për flokët e gruas së tij, Jada Pinkett Smith.

Incidenti shkaktoi një reagim të gjerë për sjelljen e Smith. Ai dha dorëheqjen nga Akademia më pas. Pak ditë më vonë, Akademia mori vendimin për ta përjashtuar aktorin, i cili fitoi një çmim Oscar, përfundimisht nga ceremonia e ndarjes së çmimeve për 10 vite.

Will Smith goditi Chris Rock në Oscars. Kredia: Alamy

/abcnews.al