Një tjetër dëmtim për Barcelonën, këtë herë ka pësuar qendërmbrojtësi Christensen

schedule23:30 - 4 Tetor, 2022

schedule 23:30 - 4 Tetor, 2022

Për shkak të lëndimeve të ndryshme, Xavi humbi gjysmën e bazës.

Pas një prej episodeve të lojës, qendërmbrojtësi i Barcelonës, Andreas Christensen, çaloi papritur. Nga dhimbja, lojtari u ul, por u largua vetë nga fusha. Një nga operatorët e ndeshjes ka rrëmbyer nga afër këmbën e majtë të mbrojtësit, ku dukej gjak përmes gaitrës.

Në minutën e 56-të danezi u zëvendësua nga veterani Gerard Pique, i cili luan shumë rrallë këtë sezon, shkruan abcnews.al.

Është ende e vështirë të vlerësohet se sa i rëndë është dëmi, por ky është larg dëmtimit të parë që regjistrohet te katalanasit. Pesë lojtarë të Barçës njëherësh nuk mund ta ndihmojnë skuadrën e Xavi. Bëhet fjalë për Jules Kunde, Hector Bellerin, Ronald Araujo, Frankie de Jong dhe Memphis Depay. Tre prej tyre janë mbrojtës.

Ka të ngjarë që Christensen të ketë marrë një mavijosje dhe gërvishtje në kyçin e këmbës. Stafi mjekësor do të raportojë për shkallën e problemit. /G.D abcnews.al/