Një orë nga mbyllja e votimeve, Basha i bën thirrje qytetarëve përmes VIP-ave të njohur shqiptarë

schedule17:49 - 25 Prill, 2021

schedule 17:49 - 25 Prill, 2021

Ndonëse na ndajnë vetëm një orë nga mbyllja e votimeve për zgjedhjet parlamentare, kryedemokrati Lulzim Basha vazhdon t’i bëjë thirrje qytetarëve.

Pak minuta më parë, ai ka postuar në “Facebook” një video, ku shfaqen disa nga personazhet e njohur të ekranit shqiptar si blogeri Olti Curri, moderatorja Fiori Dardha, këngëtarja Rozana Radi, aktori Neritan Liçaj dhe shumë emra të tjerë.

Personazhet e famshëm kanë treguar se ata kanë votuar dhe ftojnë të gjithë qytetarët të shkojnë në qendrat zgjedhore.

“Voto edhe ti!”, ka shkruar Basha krahas videos. l.k/abcnews.al