Një nga zonat më të prekura nga COVID 19, Mali i Zi vendos në karantinë komunën e Tuzit

22:51 | 24/03/202022:510

Komuna shqiptare e Tuzit në Malin e Zi është shpallur zonë karantinë për shkak të numrit të madh të personave të infektuar me koronavirus që janë konfirmuar në këtë zonë.

Qeveria malazeze ka vendosur që banorët e Tuzit të vendosen të vetëkarantinë të gjithë pa asnjë përjashtim duke mos dalë nga shtëpitë e tyre.

Sipas mediave bëhet me dije se nga 18 rasteve pozitive, 15 janë nga zona e Tuzit.  Izolimi i banorëve të komunës shqiptare është bërë në kuadër të masave për të parandaluar përhapjen e koronavrusit./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono