Kush qëndron pas suksesit të Dua Lipës, ylli i popit tregon inspirimin e saj

schedule08:54 - 7 Qershor, 2020

schedule 08:54 - 7 Qershor, 2020

Është padyshim një ndër artistet më të dashura për publikun dhe më të suksesshme. Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa së fundmi ka treguar se Janet Jackson, ka qenë inspiruesja e saj për të arritur këtu ku është sot.

Sipas “Mirror”, bëhet fjalë për Janet Jackson, në performancën e së cilës 24-vjeçarja kishte qenë vitin e kaluar.

“Është solidaritet për ne që të jemi të bashkuar. Pink, Alicia Keys, Nelly Furtado, Madonna dhe Janet Jackson. Janet nuk ishte dikush që unë me të vërtetë e dëgjoja të rritesha, por pas Glastonbury, vetëm duke dëgjuar tekstet, ishte aq fuqizuese dhe e fortë.”, thotë Dua. /abcnews.al