Një kanal televiziv kushtuar Elvis Presley-t do të nisë transmetimin së shpejti

schedule15:43 - 2 Korrik, 2021

schedule 15:43 - 2 Korrik, 2021

Elvis Presley do të ‘jetojë’ në transmetim. Kompania e pavarur e transmetimit Cinedigm ka nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi me Elvis Presley Enterprises, e cila synon të krijojë një kanal kushtuar legjendës së rock ‘n roll.

Sipas njoftimit për shtyp, kanali do të tregojë të gjithë filmat në lidhje me Presley, shfaqjet dhe muzikën e tij. Kanali do të nderojë artistin e “Love Me Tender”, i cili shiti më shumë se 1 miliard kopje në të gjithë botën dhe u nominua për 14 Grammy Awards.

“Kanali i ri do t’ju ofrojë fansave mundësinë për të mësuar edhe më shumë aspekte të karakterit të artistit me filma ekskluzivë, homazhe dhe dokumentarë. “Elvis Presley do t’u japë gjithashtu fansave mundësinë për të parë video të rralla nga arkivat e tij në Graceland.“, tha presidenti i Elvis Presley Enterprises. /abcnews.al