Një ditë e trishtë për tifozët në Angli: Klubi i famshëm rrëzohet nga Premier League

schedule20:12 - 7 Maj, 2022

schedule 20:12 - 7 Maj, 2022

Skuadra angleze Watford humbi ndaj Crystal Palace dhe definitivisht humbi çdo shans për të mbijetuar në Premier League, ndaj do t’i duhet të garojë në Champions sezonin e ardhshëm.

Vendasit shënuan golin  e vetëm me Wilfrid Zaha nga penalltia në minutën e 31-të.

Watford aktualisht ndodhet në vendin e 19-të me vetëm 22 pikë, 12 më pak se Leeds, që është skuadra e parë mbi zonën e “rrezikshme”.

Ndërkohë, Watford është në pronësi të biznesmenit  italian, Giampaolo Pozzo, i cili ka në pronësi dhe Udinesen. /abcnews.al/