Nisin spekulimet e para, si do të quhet vajza e Meghan Markle dhe Princ Harry-t

schedule14:36 - 12 Maj, 2021

schedule 14:36 - 12 Maj, 2021

Ndërsa anëtarja më e re e familjes mbretërore britanike pritet të vijë në jetë në verë, kanë nisur dhe spekulimet se si Meghan Markle dhe Princ Harry do ta quajnë vajzën e tyre. Pas vdekjes së princit Philip muajin e kaluar, faqja e lojërave të fatit në Angli, Ladbrokes ka parashikuar se çifti i famshëm do ta quajë vogëlushen Philippa.

Fansat besojnë se Duka i Sussex-it do të nderojë gjyshin e ndjerë dhe do t’i vendosë emrin e Dukës së Edinburgut në titullin e vajzës së tij. Jessica O’Reilly nga Ladbrokes tha: “Fansat mbretërorë gjithnjë e më shumë shpresojnë që Harry dhe Meghan do të vendosin emrin e vajzës së tyre Philippa.”

Their baby girl is due in the 'summertime' and as such, speculation is mounting as to what Prince Harry and Meghan Markle (pictured with son Archie) will call their daughter

“Sigurisht që nuk do të ishte një befasi e madhe nëse emri Diana përdoret, megjithëse duket më shumë e mundshme që do të jetë një emër i mesëm.”, shtoi ajo. Nëse ata do ta nderonin të ndjerin në këtë mënyrë, nuk do të ishte çifti i parë mbretëror që e bën këtë gjë. Mbesat e Princit Philip, Princesha Eugenie dhe Zara Tindall e nderuan duke emëruar djemtë e tyre me emrin e tij.

One name is currently a frontrunner when it comes to betting odds, with UK gambling site Ladbrokes revealing Philippa is now the most popular prediction following Prince Philip's death last month. Pictured, Prince Harry and his grandfather in 2014

Princesha Eugenie dhe burri Jack Brooksbank, të cilët u martuan në Tetor 2018, e quajtën fëmijën e tyre të parë, një djalë të lindur në Shkurt, August Philip Haëke Brooksbank. Një muaj më vonë kushërira e saj, Zara Tindall dhe burri Mike mirëpritën një djalë, Lucas Philip Tindall. /abcnews.al

Fans believe the Duke of Sussex, 36, will pay tribute to his late grandfather and include a variation of the Duke of Edinburgh's name in his daughter's title. Pictured, Meghan Markle