Nisin fluturimet nga aeroporti i Kukësit, Rama: Hapet porta e dytë e qiellit të Shqipërisë

schedule08:03 - 9 Korrik, 2021

schedule 08:03 - 9 Korrik, 2021

Këtë të premte kanë nisur dhe fluturimet e para nga aeroporti i Kukësit. Fluturimi i parë nga Zürich për në Kukës do të kryhet nga kompania ajrore zvicerane Helvetic Airlines.

Bileta me gjithë taksa nga Zyrihu në Kukës fluturimi i parë do të jetë 99 euro dhe nga Kukësi drejt Zyrihut do të jetë 69 franga zviceriane.

Lajmin për nisjen e fluturimeve e ka konfirmuar edhe kryeministri Edi Rama përmes  një postimi në rrjetin social Facebook.

Kreu i qeverisë shkruan se këtë të premte hapet porta e dytë e qiellit të Shqipërisë për fluturimet komerciale.

“MIRËMËNGJES

dhe me aeroportin e ri ndërkombëtar “ZAYED-Flatrat e Veriut”, ku sot ulet nga Zyrihu në tokën e Kukësit avioni me udhëtarë i Helvetic Airlines dhe hapet porta e dytë e qiellit të Shqipërisë për fluturimet komerciale, ju uroj një të premte të mbarë”, shkruan Rama. e.su./abcnews.al