Nisin bisedimet, klubi legjendar italian drejt shitjes

schedule18:57 - 20 Nëntor, 2019

schedule 18:57 - 20 Nëntor, 2019

Klubi i Romës me shumë gjasa do të shitet. Disa investitorë janë të interesuar për të blerë aksionet e klubit romak dhe këtë gjë e raportuan fillimisht mediet italiane, ndërsa Roma pak çaste më parë doli me njoftim zyrtar.

Në komunikatë zyrtare shkruhet: “Ky është një njoftim me kërkesë të CONSOB, në lidhje me thashethemet që u shfaqën sot në shtyp në lidhje me një blerje të mundshme të AS Roma.

Përmes kompanisë së saj të kontrolluar “NEEP ROMA HOLDING S.p.A.”, njofton se bisedimet paraprake janë duke u zhvilluar me disa investitorë të mundshëm, me qëllim që të lejojnë këta të fundit të vlerësojnë mundësinë e një investimi të mundshëm në AS ROMA SPV LLC.

Në rastin e arritjes së marrëveshjeve në lidhje me shitjen e aksioneve, do të ketë një njoftim të dytë për mediet”./abcnews.al