Nis aksioni “Të pastrojmë Shqipërinë”: Revolucion mjedisor

schedule11:20 - 24 Nëntor, 2017

schedule 11:20 - 24 Nëntor, 2017

Në nisje të aksionit “Të pastrojmë Shqipërinë” ministri i Mjedisit dhe Turizmit ka paralajmëruar revolucion mjedisor. Blendi Klosi kërkoi bashkëpunimin e të gjithë strukturave dhe vetë qytetarëve. Klosi theksoi se synimi për të mbjellë 20 milionë e 200 mijë pemë brenda vitit 2020 është plotësisht i realizueshëm./abcnews.al

https://youtu.be/xWPIRogHUOg