Niklas Süle përparon me Newcastle

schedule13:07 - 4 Nëntor, 2021

schedule 13:07 - 4 Nëntor, 2021

Newcastle ka disa fronte të hapura për të përforcuar skuadrën me lojtarë të klasit të parë. Edhe pse shumë prej emrave në axhendën e tij nuk do ta ketë të lehtë t’i sjellë në St. James Park, në raste të tjera kontaktet po ecin në mënyrë të favorshme.

Një nga futbollistët që mund të ketë një këmbë e gjysmë në skuadrën e Las Urracas do të ishte Niklas Süle, lojtar i Bayern Munichut, të cilit i përfundon kontrata më 30 qershor dhe nuk ka në plan të rinovojë me entitetin bavarez.

Qendërmbrojtësi është fiks në planet e skuadrës gjermane, të cilët po përpiqen ta bindin të zgjerojnë lidhjen e tyre, por duket se mbrojtësi 26-vjeçar gjerman do ta kishte shumë të avancuar me milionerin e ri evropian të futbollit.

Ata i ofrojnë atij të jetë “kaizeri” i të pasmeve, një kontratë për katër sezone dhe një shenjë prej gati 6 milion € neto që do të dyfishonte pagën e tij aktuale në Bayern. Burime pranë lojtarit na thonë se ai është joshur nga oferta dhe se nuk e përjashton mbylljen e marrëveshjes me subjektin e Premierligës janarin e ardhshëm. r.t/abcnews.al