Nga Rita Ora te Mian Twins, muzika shqiptare që i ka “fiksuar” yjet e TikTok-ut

schedule17:51 - 12 Janar, 2022

schedule 17:51 - 12 Janar, 2022

E nisën motrat e famshme me origjinë shqiptare, Aisha dhe Azra Mian. Sfida më e re në TikTok ka të bëjë me një muzikë shqiptare. Aisha dhe Azra kanë një llogari të përbashkët në rrjetin social, të quajtur Mian Twins.

Ata kanë ndarë një video, ku shihen duke kërcyer nën ritmet e një remiksi të ndërthurur me një muzikë popullore shqiptare. Sfida ka tërhequr vëmendjen e miliona përdoruesve, kryesisht shqiptarëve.

@miantwins Had to hit it again @markellwashington1 ♬ original sound – Sxsryion21 ❧

 

Në mesin e atyre që nuk duruan pa realizuar një video, ishte dhe Rita Ora. Këngëtarja me famë botërore shihej me një shami në dorë duke kërcyer nën ritmet e këngës popullore që është bërë virale në rrjetin social.

@ritaora I had to…my faves I follow @miantwins inspired me ?? all the way baby! #fyp #foryoupage ♬ original sound – Sxsryion21 ❧

 

Dhe një nga yjet më të mëdhenj të rrjetit social, Noah Beck, i cili ka mbi 32 milionë ndjekës, shfaqet duke vallëzuar në një video të publikuar nga miku i tij Markell Washington.

@markellwashington1 Thank you @miantwins for showing me and @noahbeck ♬ original sound – Sxsryion21 ❧

/abcnews.al