Nga QSUT-ja në Peshkopi, virusi prek për herë të parë qytetin e gjelbër

schedule10:46 - 2 Korrik, 2020

schedule 10:46 - 2 Korrik, 2020

Pas 4 muajsh si zonë e gjelbërt, janë konfirmuar dy persona nga qyteti i Peshkopisë.

Rezulton se 2 personat kanë kryer ndërhyrje ne QSUT .

Ndërkohë po bëhet gjurmimi i rasteve dhe kontaktet që kanë patur dy të infektuarit.

Një nga personat e infektuar është karantinuar më shtëp,i dhe tjetri është nisur për në infektivin e Tiranës, pasi ka shfaqur simptoma më të rënda të sëmundjes./abcnews.al