Nga mekanik në murg, njihuni me Pater Ksenofonin e Manastirit të Shën Mërisë

schedule19:15 - 14 Gusht, 2019

schedule 19:15 - 14 Gusht, 2019

Fshati i Dhërmiut ka rreth 42 kisha dhe manastire. Sot Edicioni Veror do iu njohë më Manastirin e Shën Mërisë, ku ka marrë në intervistë edhe Pater Ksenofonin, i cili ka treguar edhe historinë e tij. Ai dikur ka qenë një mekanik e sot është murg./abcnews.al