Nga infermiere, zjarrfikës dhe mësues! Disa të infektuar me Covid-19 në Berat

schedule19:15 - 1 Tetor, 2020

schedule 19:15 - 1 Tetor, 2020

Dy infermiere në spitalin e Beratit janë konfirmuar me COVID-19. Ato punojnë në urgjencën e spitalit dhe në pavionin e infektivit. Dyshohet se virusin e kanë marrë gjatë kontakteve në punë.

Infermieret janë në gjendje të qëndrueshme shëndetësore dhe janë karanituar në banesat e tyre. Burime të Abc News tregojnë se pozitive ka rezultuar dhe një mësuese në shkollën e fshatit Roshnik.

Gjithashtu nga virusi është prekur një zjarrfikës dhe një punonjës i një fasonerie në Berat./ db/Abcnews.al