Nga Berisha te Kryemadhi, 9 deputetët që nuk morën pjesë në votimin e qeverisë “Rama 3”

schedule13:07 - 17 Shtator, 2021

schedule 13:07 - 17 Shtator, 2021

Me 77 vota pro, 53 kundër dhe 1 abstenim u miratua mëngjesin e sotëm në një seancë maratonë, qeveria e re “Rama 3’. Ndërkohë është zbardhur edhe mënyra sesi kanë votuar deputetët.

Në faqen e Kuvendit është publikuar lista, ndërsa janë nëntë deputetë që nuk kanë marrë pjesë në votim. Mes tyre është edhe ish-kryeministri Sali Berisha, i cili nuk ishte i pranishëm gjatë gjithë seancës. Gjithashtu edhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi si dhe tre deputetë të kësaj force politike nuk kanë votuar. Ndërsa deputeti Agron Çela, i LSI është i vetmi që ka abstenuar.

Votat pro janë 74 të PS dhe 3 deputetët e PSD. Ndërsa 53 kundër të PD.

Deputetët që nuk kanë votuar janë:

Sali Berisha

Nustret Avdulla

Vangjel Dule

Shpëtim Idrizi

Seladin Jakupllari

Monika Kryemadhi

Fatmir Mediu

Flamur Noka

Petrit Vasili

Erisa Xhixho

Agron Çela- Abstenim

Lista e plotë:

 

g.v/abcnews.al