Nesër pezullohet mësimi në 27 shkolla

schedule13:25 - 3 Dhjetor, 2017

schedule 13:25 - 3 Dhjetor, 2017

27 shkolla do të qëndrojnë akoma të mbyllura pasi po vijon puna për ti kthyer në kushtet e duhura.
Ato janë: 2 shkolla në fshat Grykë, Caje dhe Domaj, Kolesjan, Bicaj në Kukës.
Dy shkolla në Iballë, Bashkia Fushë Arrëz, 3 shkolla në Luzni, Muhurr Radomirë në Dibër.
Një shkollë në Nikës, Bashkia Krujë.
Një shkollë dhe një kopësht në Pezë dhe Ndroq, në Bashkinë Tiranë, Një shkollë në Golem, Kavajë, 9 shkolla në fshatra të dëmtuara të Fierit dhe 5 shkolla në qarkun Vlorë, kryesisht në Novoselë dhe Bashkia Selenicë.
Kjo nuk do të thotë që stafet e këtyre shkollave e kanë pushim njofton ministrja Nikolla./abcnews.al

 

https://youtu.be/qKVVPXeDgIY