Nëse keni portokall në kuzhinë, bëni këtë lëvizje para se ta hidhni lëkurën

schedule07:19 - 20 Tetor, 2021

schedule 07:19 - 20 Tetor, 2021

Dimri na imponon portokallë, të cilët mund të na ndihmojnë në shumë mënyra.

Ata nuk janë vetëm ushqyes, por mund të na ndihmojnë të zgjidhim çështje të ndryshme shtëpiake. Në fund të fundit, nuk është e pazakontë që ne të përdorim produkte nga kuzhina jonë ose si pastrues ose t’u japim zgjidhje të vogla problemeve të përditshme shtëpiake.  Në një mënyrë kaq të dobishme ju gjithashtu mund të përfitoni nga lëkura e portokallit të cilën nuk duhet ta hidhni menjëherë. Përveç faktit që mund t’i thani dhe të bëni një aromë natyrale në hapësirë, ka edhe një këshillë tjetër për furrën tuaj.

Pasi të gatuani ushqimin tuaj dhe ta nxirrni nga furra, veçanërisht nëse ka një aromë të fortë, vendoseni furrën tuaj në 180 gradë. Vendosni disa copa lëkure portokalli në furrë në një fletë pjekje dhe lërini aty për 15-30 minuta.

Rezultati do t’ju emocionojë pasi furra juaj do të mbajë aromë misku dhe portokalli do të eliminojë aromat e forta nga ushqimi që sapo keni gatuar./abcnews.al