Nëse bëni këtë gjë, do t’i tërhiqni paratë si me “magnet” në portofolin tuaj

schedule22:43 - 18 Maj, 2022

schedule 22:43 - 18 Maj, 2022

Sipas feng shui, ka shumë teknika që mund të largojnë energjinë negative. Zbatimi i filozofisë Feng Shui për diçka aq të thjeshtë sa portofoli juaj mund të jetë i mjaftueshëm për të shtuar bollëkun tuaj. Për të arritur këtë, duhet të ndiqni disa këshilla.

Hapi 1: Pastrojeni

Si fillim, nxirrni gjithçka brenda. Më pas pastrojeni të gjithë portofolin me një leckë pak të lagur. Zakonisht mund të përdorni vetëm ujë të ngrohtë, por gjithashtu mund të shtoni pak vaj esencial në ujë (si sherebela) për të tërhequr energjinë e mirë.

Hapi 2: Hidhni gjithçka që nuk ju nevojitet

Hiqni të gjitha faturat dhe kartëvizitat e panevojshme. Mbani vetëm ato që janë të nevojshme në portofol. Rrëmuja në portofol mund të shkaktojë mbingarkesë. Kjo ndihmon gjithashtu në shtimin e financave. /abcnews.al