Nën hetim jo vetëm Juventus, por edhe 5 skuadra të tjera

schedule10:52 - 30 Nëntor, 2021

schedule 10:52 - 30 Nëntor, 2021

Nga drejtësia e zakonshme tek drejtësia sportive. Federata e Futbollit po heton gjithashtu çështjen që lidhet me fitimet kapitale të Juventusit.

Një hetim që i parapriu atij të Departamentit të Financës që kontrolloi zyrat e Juventusit të premten e kaluar. Sipas edicionit të sotëm të Corriere dello Sport, FIGC dje ka kërkuar dokumentet nga Prokuroria Publike e Torinos me qëllimin për të shtuar pjesë të reja në enigmë.

Jo vetëm Juventusin nën hetim
Në tetor, Covisoc, Komisioni Mbikëqyrës i Klubit, dërgoi një raport të dytë, pas atij të mëparshëm të dërguar majin e kaluar, mbi të cilin u bazuan gjetjet e Consob. Në qendër të çështjes federale, raporton gjithmonë gazeta, nuk do të ishte vetëm klubi i Juventusit, por edhe klube të tjera do të kishin përfunduar nën lupë për disa kalime në treg: Genoa, Sampdoria, Atalanta, Roma dhe Napoli./h.ll/abcnews.al