Negociatat, Rama: Çdo ngjashmëri me persona të gjallë ose të vdekur, është e rastësishme

schedule12:53 - 11 Maj, 2021

schedule 12:53 - 11 Maj, 2021

Duke u ndalur tek negociatat kryeministri Edi Rama ka bërë një paralelizëm me veprën e novelistit Samuel Becket, “Duke pritur Godonë”, duke ironizuar në këtë mënyrë vonesën e procesit.

Rama shkruan se mendon kaq shpesh për këtë kryevepër në ditët e sotme teksa ndjek deklaratat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Ai shkëput edhe një shprehje nga kjo vepër e cila thotë se çdo ngjashmëri me persona të vërtetë  është e rastësishme.

“Pse mendoj kaq shpesh në ditët e sotme për kryeveprën e Samuel Beckett ndërsa ndjek deklaratat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut?  (Çdo ngjashmëri me ngjarje apo persona të vërtetë, të gjallë ose të vdekur, është sigurisht e rastësishme)”, shkruan Rama./mv.abcnews.al