Në stadiumin “Arena Kombëtare” ka nisur puna për shtrimin e tapetit të gjelbërt

schedule22:30 - 11 Shtator, 2019

schedule 22:30 - 11 Shtator, 2019

Në stadiumin “Arena Kombëtare” ka nisur shtrimi i tapetit të gjelbërt. Punimet në impiantin më modern në Shqipëri janë drejt fundit, ndërkohë që parashikohet të jetë gati për ndeshjen Shqipëri-Francë.

Punimet në stadiumin “Arena Kombëtare” janë drejt fundit.  Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar pamje të reja nga impianti më modern në Shqipëri. Aktualisht punimet janë në fazën finale ndërkohë që ka nisur shtrimi i tapetit të gjelbërt dhe pritet të përfundojë brenda pak ditësh. Fusha  do të jetë plotësisht gati vetëm pas një muaji. Shtëpia e re e Kombëtares ka një kapacitet prej 22 mijë spektatorësh. Stadiumi parashikohet të jetë gati për sfidën Shqipëri-Francë në datën 17 nëntor. Më herët FSHF kishte lënë si afat muajin shtator, afat që skadoi pas vonesave në punime. Kostoja e ndërtimit të stadiumit “Arena Kombëtare” kap vlerën 75 mln euro. /ABC News Albania 24/7