Në Lezhë dhe Tiranë, Vetëvendosja zyrtarizon dy kandidatët e parë për zgjedhjet e 25 Prillit

schedule13:05 - 21 Janar, 2021

schedule 13:05 - 21 Janar, 2021

Zyrtarizohen dy kandidatë e parë të Vetëvendosjes në Shqipëri për zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit e cila merr pjesë për herë të parë në një proces zgjedhor në Shqipëri.

Gazetari Juxhin Mustafaraj raporton për ABC se ata Bojken Abazi në Tiranë dhe Iliaz Shehu në Lezhë.

“Vetëvendosje” përfshihet për të parën herë në zgjedhjet parlamentare në Shqipëri. Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje u regjistrua në Shqipëri më 11 mars të vitit 2019./mv.abcnews.al