Në ishull të bindur, Anglia favorite për të fituar Euro 2020

schedule23:24 - 30 Nëntor, 2019

schedule 23:24 - 30 Nëntor, 2019

Si gjithmonë para fillimit të një kompeticioni madhor në rang kombëtaresh, populli britanik ka një shpresë të madhe për kombëtaren e tyre dhe Anglia konsiderohet gjithmonë favorite. Në Botërorin e 2018, “Tre Luanët” shkuan deri në gjysmëfinale, ku u mposhtën nga Kroacia në shtesë me rezultatin 1-2.

Shorti i Euro 2020 u hodh sot dhe ishte me të vertetë favorizes për të besuarit e Gareth Southgate. Në Grupin D, Anglia do të ketë Kroacinë, Republikën e Çekisë dhe një nga katër skuadrat që do të kualifikohet nga Play-Off (UEFA Nations League).

Menjëherë pas hedhjes së shortit, janë publikuar dhe disa koefiçentë se kush nga kombëtaret shihet si e favorizuar për t’i shkuar deri në fund këtij europiani. Dhe pa asnjë surprizë, Anglia ka koefiçentin më favorizues (5), ndjekur nga Franca me koefiçent 5.5 (11/2) dhe Belgjika me koefiçent 6. Koefiçentët janë marrë nga ODDSBible./abcnews.al