Në dhomën e zhveshjes së Juves klithmat e Nedved para Allegrit dhe drejtuesve, çfarë ndodhi?

schedule20:06 - 16 Shtator, 2022

schedule 20:06 - 16 Shtator, 2022

Sezoni sapo ka filluar, por në Juventus tashmë nuk ka paqe. Rezultate dobëta në kampionat, dy disfata nga dy në Champions League, dhe paraqitje shumë negative, me skuadrën që del pas edhe nga pikëpamja fizike.

Shpresat për një rikthim te suksesi, të nxitura edhe nga një merkato lider, i kanë lënë vendin frikës për mbylljen e një sezoni tjetër pa gëzime dhe pa tituj. Në bankën e të akuzuarve është Massimiliano Allegri, shkruan abcnews.al.

Në fakt, Juve-Benfica ka ekspozuar të gjithë kufijtë aktualë të Zonjës së Vjetër, edhe në tribunat ku boshllëqet e Stadiumit konfirmojnë se ky objekt nuk tremb më askënd. Krahas performancës shqetësuese, ka edhe shenja të tjera që japin zilen e alarmit. Buza e Di Marisë drejtuar Milikut, e përgjuar nga kamerat, tregon se si grupi nuk ka besim të veçantë në zgjedhjet e teknikut. Një teknik që e ka parë pozicionin e tij të ndërlikohet ditët e fundit, shkruan abcnews.al.

Çfarë duhet bërë atëherë? Duke shpresuar për një kthesë të shpejtë, por jo pa i telefonuar të gjithëve, veçanërisht Allegrit. Nedved nuk ka qenë asnjëherë një nga fansat kryesorë të Allegrit, që nga ditët kur Paratici ishte ende aty. Roli i tyre ishte thelbësor në lamtumirën e trajnerit toskan dhe në zgjedhjen e përpjekjes për të ndjekur një rrugë të re, duke u fokusuar në një lojë më bindëse. Vitin e kaluar, pas humbjes në finalen e Kupës së Italisë ndaj Interit, ishte Nedved ai që i përballoi të gjithë me përgjegjësitë e tyre në dhomat e zhveshjes, më pas duke u ankuar edhe te presidenti Agnelli, në të kaluarën “sponsor” kryesor i Allegrit.

Dhe tani skenari është përsëritur, me një skenar që ka ndryshuar pjesërisht pasi Allegri duket se ka gjithnjë e më pak aleatë brenda menaxhmentit dhe grupit. Nëse tashmë gjatë ndeshjes së Champions League kundër Benfica fytyrat e drejtuesve të Juventusit ishin të trishtuara dhe vetë Nedved vendosi të shkojë te faktet me një shpërthim të vërtetë, marrë nga Fanpage.it.

Drejtuesit shkojnë gjithmonë në dhomat e zhveshjes pas përfundimit të ndeshjeve, por këtë herë gjërat kanë marrë një tjetër rrjedhë. Ish-mesfushori dhe zëvendëspresidenti aktual shpërtheu, duke u ankuar për atë që pa në fushë nën sytë e trajnerit dhe drejtuesve të tjerë të Juventusit. Përballja ka qenë shumë e gjatë dhe në fakt Allegri është paraqitur para mikrofonave për intervista më vonë se zakonisht. Ndaj nuk është hera e parë që Nedved ngre zërin, por këtë herë shpërthimi mbërriti në fillim të sezonit në një atmosferë shumë të vështirë dhe të tensionuar, edhe për shkak të shkëputjes mes lojtarëve dhe trajnerit. /abcnews.al/

Allegri u raportua nga drejtuesit para fillimit të sezonit