Në dhjetor dueli i madh në boks, Fury: Unë marr 60 për qind të fitimeve, Joshua 40

schedule18:00 - 6 Shtator, 2022

schedule 18:00 - 6 Shtator, 2022

Tyson Fury dhe Anthony Joshua kanë rënë dakord për ndeshje në dhjetor të këtij viti.

Lajmi për përballjen me këtyr dy boksierëve mori dhenë shumë shpejt dhe u prit me eufori nga tifozët.

Një çështje që po diskutohet së fundi është edhe fitimet që do të kenë të dy boksierët.

Pati shumë përqindje të përfolura, mirëpo e vërteta është se AJ do të marrë 40 për qind të fitimeve, ndërsa 35-vjeçari 60 për qind.

Këtë e bëri të ditur vetë Fury përmes një videoje në Twitter./h.ll/abcnews.al