Në arrati prej 17 vjetësh, droni gjen shpellën ku fshihej 63 vjeçari

14:07 | 30/09/201914:070

Policia kineze ka arrestuar një 63 vjeçar, i cili ishte në arrati prej 17 vjetësh. Policia zbuloi fshehjen e tij në shpellë falë përdorimit të droneve.

63-vjeçari, i quajtur Song Jiang, ishte burgosur për trafikimin e grave dhe fëmijëve, por u arratis nga burgu në vitin 2002. Ai kishte jetuar në një shpellë të vogël të shkëputur nga ndërveprimi njerëzor për vite me radhë.

Policia e Yongshan mori të dhëna rreth vendndodhjes së Song në fillim të shtatorit, të cilat i çuan në malet prapa vendlindjes së tij në provincën Yunnan në Kinën jug-perëndimore.

Pas kërkimeve të rregullta policia nuk arrti të gjejë asgjë, kështu që autoritetet dërguan drone shtesë për të ndihmuar oficerët. Dronet vunë re një pllakë çeliku me ngjyrë blu në një shkëmb të pjerrët, si dhe gjurmë të mbeturinave shtëpiake aty pranë.

Policia hyri më këmbë dhe gjeti 63 vjeçarin në një shpellë të vogël, ku ai ishte fshehur për vite me radhë. Sipas policisë, burri kishte jetuar në izolim për aq kohë sa ishte e vështirë për të të komunikonte me oficerët.

Mediat shtetërore thanë që Song kishte përdorur shishe plastike për të marrë ujë të pijshëm nga një lumë, dhe degë pemësh për të bërë zjarr.

Ai është dërguar përsëri në burg. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono