Në 24 orë rritet numri i viktimave dhe i rasteve të reja me koronavirus në Serbi

schedule20:02 - 30 Qershor, 2020

schedule 20:02 - 30 Qershor, 2020

Tre persona kanë humbur jetën dhe 276 të tjerë janë konfirmuar pozitiv me koronavirus, gjatë 24 orëve të fundit në Serrbi.

Deri më tani si pasojë e koronavirusit në Serbi kanë humbur jetën 277 persona dh3e janë konfirmuar të infektuar me Covid 19, 14 564 persona.

Ndër të tjera ngainformacionet e fundit në mediat serbe mësohet se deri më tani 42 persona janë në gjendje të rëndë, dhe raste aktive në vend janë  1 625./abcnews.al