“Ndihesha e izoluar muzikalisht”, Rita Ora rrëfen përjetimet gjatë karantinës

schedule15:21 - 26 Shkurt, 2021

schedule 15:21 - 26 Shkurt, 2021

Rita Ora publikoi pak ditë më parë mini albumin “Bang”, një projekt që e riktheu në treg pas një pauze të gjatë. Në klipin e këngës “Big”, këngëtarja shfaqej e veshur me veshje popullore, për të cilët ka bashkëpunuar me stilistin Valdrin Sahiti. Së fundmi, 30-vjeçarja është shprehur se ndihej e “izoluar muzikalisht” vitin e kaluar kur ajo u detyrua të kalonte muaj në shtëpi pa kontakte fizike me bashkëpunëtorët e saj për shkak të izolimit.

Është vërtetë e mahnitshme dhe me të vërtetë mirë të jesh përsëri në një studio aktuale dhe të jesh pranë instrumenteve. Unë gjithashtu mund të kërcej nga energjia e njerëzve. U bë paksa e çuditshme dhe të mos gënjej, muzikalisht u ndjeva e izoluar, gjë të cilën nuk e kam provuar kurrë më parë. Kjo vërtet më bëri të shkruaj dhe të mendoj shumë për atë që dua të bëj në këtë aspekt”, është shprehur Rita./abcnews.al