Ndeshja me Bayern, Laporta: Kam besim se do të kalojmë, jemi një klub me traditë

schedule15:10 - 8 Dhjetor, 2021

schedule 15:10 - 8 Dhjetor, 2021

Kur na ndajnë edhe pak orë nga ndeshja mes Barcelonës dhe Bayern Munich, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Champions League.

Takimi do të fillojë në orën 21:00 në Allianz Arena.

Bayern ka siguruar kalimin tutje, kurse Barçës i duhet një fitore sonte për t’u mos u varuar nga rezultati i duelit Benfica-Dinamo Kiev.

“Kam shumë besim se do të kalojmë. Ne jemi një klub që kemi traditë, duam të kalojmë. Në këto ndeshje ne duhet të nxjerrim krenarinë tonë dhe të tregojmë se kush jemi. Edhe nëse momenti nuk është më i miri, ky nuk do të jetë një justifikim për Barçën që të mos ketë krenari dhe dinjitet”, tha Laporta. /f.a/bcnews.al