Napoli-Mertens s’ka marrëveshje, palët afër lamtumirës

schedule23:00 - 29 Qershor, 2022

schedule 23:00 - 29 Qershor, 2022

Nesër Dries Mertens del lojtarë i lirë, pasi pikërisht më 30 qershor i përfundon edhe kontrata aktuale me Napolin, me palët që duket se nuk kanë asgjë në vijë për rinovimin mes tyre.

Pas 10 vitesh tashmë si napolitan, marrëdhënia mes Napolit dhe golashënuesit më të mirë të historinë së skuadrës italiane më 148 gola, duket se do përfundojë, edhe pse lojtari ka shprehur dëshirën për të qëndruar dhe me përgjysmim page.

Mertens kërkon 2.4 milionë euro plus bonuse në dhe 2 vite kontratë, ndërsa këto kërkesa duken të

Mertens vazhdon të presë një kundërofertë nga klubi, por Napoli ka politikën e vet dhe duket se po shkon drejt e në rrugën e saj duke pritur për një ndryshim të fuqishëm ekonomik nga lojtari.

Në këtë ngërç dhe në këtë heshtje, afati i 30 qershorit po afron me hapa të mëdhenj dhe ndërkohë në Belgjikë vazhdojnë të flasin për ofertën e Antwerpenit, ndërsa hipotezat Roma dhe Lazio duket se janë ftohur. Vetëm pas pak ditësh ne do të mund të mësojmë se si do të përfundojë historia e dashurisë mes Napolit dhe Mertens. /f.a/abcnews.al