Napoli ka mposhtur rekordin e Juventusit

schedule17:52 - 12 Nëntor, 2022

schedule 17:52 - 12 Nëntor, 2022

Në javën e 15 të kampionatit italian, Napoli mposhti 3-2 Udinesen.

Ishte fitorja e njëmbëdhjetë radhazi për Napolin, dhe tashmë e 13 në 15 ndeshjet e para të sezonit.

Siç doli, vetëm Juventusi luajti 15 ndeshjet e para kaq të suksesshme të sezonit, i cili gjithashtu fitoi 13 nga 15 ndeshjet. 2014, 2018/2019.

Në ndeshjen tjetër, Napoli do të përballet me Interin, por kjo do të ndodhë në fillim të vitit të ardhshëm 4 janar. /G.D abcnews.al/